Haberler & Etkinlikler
17.Mart.2014 Pazartesi günü FSMVÜ İslami İlimler Fakültesi’ni beraberindeki ilim adamlarıyla birlikte ziyaret eden Dünya Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Karadağı, Topkapı Yerleşkesi Konferans Salonunda “Türkiye ve İslam Dünyası” konulu konfe
Endonezya Darussalam İslami İlimler Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Amal Fathullah Zarkasyi 20.11.2013 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti.
Sudan Başkonsolosu Asım M.A.Muhtar İbrahim,önce Rektörlük binamızı sonra İslami İlimler Fakültemize de nezaket ziyaretinde bulundu.
Duyurular
Üniversitemiz, İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenecek olan ‘’İslam Dünyası ve Türkiye ‘’ konulu konferans 17.03.2014 tarihinde saat 10:30’ da Topkapı Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirilecektir
İslami İlimler Fakültesi Dekanın Mesajı
İnsanoğlu var olduğu günden beri her zamanda ve her ülkede din ve inançla ilgilenmiş ve onlara ihtiyaç duymuştur. Çünkü insan, maddi varlığı (beden) yanında, çıplak gözle görülmeyen fakat inkar da edilemeyen akıl ve ruha da sahiptir. Hatta akıl ve ruha sahip olma evrende yalnızca insana mahsus bir özelliktir. Bu yüzden tarih boyunca insanoğlu, aklî ve ruhî ihtiyaçlarını karşılamak üzere örgün ve yaygın çeşitli kurumlar ortaya koymuştur.
İslami İlimler Fakültesi Hakkında
2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında açılan İslâmî İlimler Fakültesi, yurtiçinden 60, yurtdışında 20 olmak üzere toplam 80 öğrenciyle öğretime başlamıştır. Fakültemiz öğretime başlamasından itibaren ilk yıllarda beklenilenin çok üzerinde bir rağbete mazhar olmuştur.