Haberler & Etkinlikler
Cezayir'den gelen misafirlerimiz fakültemizi ziyaret etti.
Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen “Sudan’dan Ürdün’e İlmin Sâyesinde Sergisi” 15-17 Ekim tarihleri arasında Topkapı Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Uygur Akademisinden gelen ziyaretçiler Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan'ı ziyaret edip, çeşitli hediyeler takdim ettiler.
Duyurular
Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenecek olan “Sudan’dan Ürdün’e İlmin Sâyesinde Sergisi” 15-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
İslami İlimler Fakültesi Dekanın Mesajı
İnsanoğlu var olduğu günden beri her zamanda ve her ülkede din ve inançla ilgilenmiş ve onlara ihtiyaç duymuştur. Çünkü insan, maddi varlığı (beden) yanında, çıplak gözle görülmeyen fakat inkar da edilemeyen akıl ve ruha da sahiptir. Hatta akıl ve ruha sahip olma evrende yalnızca insana mahsus bir özelliktir. Bu yüzden tarih boyunca insanoğlu, aklî ve ruhî ihtiyaçlarını karşılamak üzere örgün ve yaygın çeşitli kurumlar ortaya koymuştur.
İslami İlimler Fakültesi Hakkında
2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında açılan İslâmî İlimler Fakültesi, yurtiçinden 60, yurtdışında 20 olmak üzere toplam 80 öğrenciyle öğretime başlamıştır. Fakültemiz öğretime başlamasından itibaren ilk yıllarda beklenilenin çok üzerinde bir rağbete mazhar olmuştur.