► Arşiv
Milaslı Abdülaziz Ağanın Hayatı Kitaplaştırıldı

18 Mayıs 2018

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yayınları Kurucu Vâkıflarımız Serisinin ikinci kitabı, Vakfiyeleri Işığında Milaslı Abdülaziz Ağa ve Ailesi yayımlandı.

Araştırmacı Said Nohut’un kaleme aldığı Vakfiyeleri Işığında Milaslı Abdülaziz Ağa ve Ailesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin kurucu vâkıflarından biri olan Milaslı Abdülaziz Ağa’nın hayatını, vakfiyelerini anlatıyor.

Kitapta, vakfiyelerden yararlanılarak Osmanlı Devleti’nin Peçin kazasına bağlı Milas kasabasında yaşamış ve Milas’ın hem idaresinde hem de kurduğu vakıflar ile sosyo-ekonomik ve kültürel gelişiminde etkili olmuş Abdülaziz Ağa ve bu etkiyi sonraki yıllarda devam ettiren ailesi ve vakıfları tanıtılıyor.

Nisan 2018’de raflardaki yerini alan Vakfiyeleri Işığında Milaslı Abdülaziz Ağa ve Ailesi kitabı, vakfiyelerin hem bölgesel tarih araştırmalarına hem de biyografilerin ve aile tarihlerinin aydınlatılmasına olan katkısını da ortaya koyar nitelikte.

Kurucu Vâkıflarımız Serisinin ilk kitabı Hayırsever Bir Osmanlı Valide Sultanı: Hatice Turhan Sultan ve Vakfiyesi Mayıs 2017’de yayımlanmıştı.

 

 
HIZLI MENÜ HAVA DURUMU
Check Feel
Kalite
Yönetim Bilgi Sistemi
Akademik
Veri Yönetim Sistemi
SKS
Uluslararası
Ofis
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi
Kütüphane
İngilizce Hazırlık
Programı